znajdź nas:
#wejheroworozmawia

Porozmawiaj z nami o węzłach drogowych

2017-06-01
Porozmawiaj z nami o węzłach drogowych

Jesteś ciekaw jak będzie wyglądać infrastruktura drogowa w Wejherowie? Przyjdź 3 czerwca do Parku Miejskiego na kolejne spotkanie z cyklu „Wejherowo Rozmawia”. 

W godzinach od 11 do 14 w Parku Miejskim zostanie zorganizowany przez miasto Piknik Rodzinny. Jego celem będzie przybliżenie mieszkańcom informacji o budowanych węzłach drogowych w Wejherowie.

Jak informuje prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt do Urzędu Miejskiego w Wejherowie wpływa wiele pytań dotyczących budowanych węzłów drogowych Zryw i Kwiatowa. Zaszła więc potrzeba, aby wyjść szerzej z tymi informacjami do mieszkańców i przekazać je w przyjaznej formie.

- W trakcie Pikniku Rodzinnego zamierzamy opowiedzieć mieszkańcom o tych inwestycjach, a także zapytać wejherowian czego spodziewają się od nowych węzłów integracyjnych i co chcieliby, żeby zrealizować w Wejherowie w przyszłości. Piknik Rodzinny ma mieć charakter podobny do Pikniku Rewitalizacyjnego, który miał miejsce w ubiegłym roku. Będzie okazja, aby porozmawiać na luzie z prezydentem i urzędnikami o wejherowskich inwestycjach. Jest o czym rozmawiać, bo Wejherowo zmienia się. Realizowane węzły drogowe zmienią przestrzeń miasta. Pojawią się np. nowe parkingi  wokół dworców, nowe przejścia dla pieszych, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i wiele innych nowych funkcji, o czym warto wiedzieć. Myślę, że jest o czym porozmawiać – mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt.

- Jestem przekonana, że będzie to bardzo przyjemna i interesująca sobota w parku, bo przygotowaliśmy to spotkanie zarówno z myślą o dorosłych, jak i o dzieciach – mówi zastępca prezydenta Beata Rutkiewicz. - Dla dorosłych mamy do obejrzenia wizualizacje Węzłów Drogowych, które będą przedstawione na tablicach informacyjnych a także krótki film. Mieszkańcy będą mieli także okazję wypełnić proste ankiety i wypowiedzieć się na różne tematy, np. co im się w mieście podoba a co nie, co przeszkadza, czego brakuje itp. Natomiast dla dzieci zostanie przygotowany do obejrzenia park maszynowy z urządzeniami budowlanymi np. spychaczami, koparkami itp a także duża piaskownica z różnymi zabawkami m.in. budowlanymi. Oprócz tego będą dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, różne zabawy i konkursy.

- To naprawdę będzie przyjemna sobota w parku, na którą warto przyjść. Serdecznie zapraszamy – dodaje Beata Rutkiewicz.

ZAPRASZAMY!