znajdź nas:
#wejheroworozmawia

Wejherowo rozmawia o rewitalizacji

2016-06-20
Wejherowo rozmawia o rewitalizacji

Zapraszamy na spotkanie do Parku Miejskiego na konsultacje społeczne, podczas których będzie można zgłosić swoje pomysły działań na obszarze poddawanym rewitalizacji.

Chcemy posłuchać Waszych wspomnień związanych z miejską pływalnią.

Chcemy poznać Wasze pomysły na zagospodarowanie miejskich podwórek, a także dowiedzieć się, w jakich działaniach społecznych chcielibyście uczestniczyć.

Przygotowaliśmy również atrakcje dla naszych najmłodszych mieszkańców. Zaprosimy dzieci do projektowania dalszych atrakcji w Parku Miejskim. Najmłodsi uczestnicy konsultacji będą mogli wziąć udział w tworzeniu wielkich baniek mydlanych, czy malowaniu twarzy.  

Na czym polega rewitalizacja?

Rewitalizacja jest to sposób na ożywienie przestrzeni miasta i poprawienie jakości życia jego mieszkańców. Można to zrobić poprzez prowadzenie działań społecznych, jak również realizację inwestycji na tym obszarze.

Rewitalizacja daje szansę na:

- nowe miejsca pracy

- zajęcia dla dzieci i młodzieży

- nową ofertę na spędzenie czasu wolnego

- integrację sąsiedzką

- kursy zawodowe

- nowe inwestycje.

Kto uczestniczy w procesie rewitalizacji?

Zapraszamy mieszkańców i przedsiębiorców do uczestniczenia w procesie. Ostateczny kształt programu rewitalizacji będzie w decydującej mierze zależał od opinii i pomysłów mieszkańców miasta. To właśnie opinie mieszkańców pomogą wyznaczyć obszary objęte rewitalizacją i zaplanować działania projektowe, których mieszkańcy oczekują i w których chcą uczestniczyć.

 

26 czerwca 2016 r.

W godz. 13-16

Miejsce – Park Majski 

 

Zapraszamy!